fbpx

בתי כנסת בדובאי

המרכז הקהילתי היהודי ואתרים יהודיים נוספים בדובאי

באוגוסט 2020, איחוד האמירויות וישראל הכריזו על הסכם היסטורי לנורמליזציה של היחסים הדיפלומטיים, וכחלק מהסכם זה, חלה עלייה בעניין בבניית בית כנסת בדובאי שישרת את הקהילה היהודית שם.

דובאי היא עיר הידועה בגיוון ובסובלנות שלה כלפי תרבויות ודתות שונות. בשנים האחרונות הפכה העיר לבית לקהילה יהודית צומחת, עם מספר בתי כנסת, תפילות ושיעורי תורה הזמינים לתושבים ולמבקרים.

אחד מבתי הכנסת הבולטים בדובאי הוא המרכז הקהילתי היהודי, המאכלס כמה אולמות תפילה ומארח תפילות שבת וחג קבועות. המרכז משמש גם כמרכז לחיים היהודיים בעיר, ומציע תוכניות חינוכיות, אירועים חברתיים ושירותי תמיכה לקהילה היהודית המקומית.

בית כנסת נוסף בדובאי הוא בית המדרש, המציע תפילות יומיות ושיעורי לימוד תורה קבועים. בית המדרש ממוקם בלב הרובע הפיננסי של דובאי ופתוח לכל חברי הקהילה.

לאלו המעוניינים להעמיק את הבנתם את המסורת והתורה היהודית, דובאי מציעה מגוון שיעורים והרצאות של לימוד תורה. שיעורים אלו מנוהלים על ידי רבנים ומחנכים מנוסים ומכסים מגוון נושאים, לרבות הלכה יהודית.

אחת הדמויות הבולטות בקהילה היהודית בדובאי הוא הרב הראשי של העיר, הרב לוי דוכמן. הרב דוכמן הוא רב יליד אמריקה המשרת את הקהילה היהודית בדובאי משנת 2015. הוא אחראי על הפיקוח על המוסדות היהודיים בעיר ומתן הדרכה ותמיכה דתית לקהילה.

בהנהגתו של הרב דוכמן, הקהילה היהודית בדובאי גדלה ושגשגה, עם מספר הולך וגדל של תושבים ומבקרים המשתתפים באירועים ופעילויות יהודיות. כמו כן, לרב דוכמן היה תפקיד משמעותי בקידום הדיאלוג וההבנה הבין-דתיים בעיר, תוך שיתוף פעולה הדוק עם מנהיגי דתות אחרות לקידום שלום ושיתוף פעולה.

בינתיים פועלים בדובאי מספר ארגונים יהודיים, כמו המועצה היהודית של האמירויות, המספקת שירותי דת ותרבות לקהילה היהודית בדובאי ובשאר האמירויות. בנוסף, ישנם מספר בתי מלון בדובאי המציעים אפשרויות ושירותים של אוכל כשר למבקרים יהודים.

באבו דאבי, הנמצאת במרחק נסיעה של כשעה וחצי מדובאי הקימו בימים אלה בית כנסת כחלק מפרויקט “אחוות משפחת אברהם”. בפרויקט זה הוקמו בית כנסת, מסגד וכנסיה, במתחם אחד. שלושת בתי התפילה יהיו דומים בעיצובם החיצוני אך שונים כמובן בעיצובם הפנימי.

את השבתות והחגים של בית חב”ד, מנייני התפילות והסעודות, מקיימים במלון The Address Marina Dubai. ארוחות השבת הן תחת השגחת גוף הכשרות הרשמי באיחוד האמירויות של הרב לוי דוכמן (EAKC) כל האוכל כשר למהדרין.

תפילות שחרית מתקיימות גם הן במלון Address Marina Dubai, קומה 2, אולם מירה בימי ראשון עד שישי בשעה 7:45, “הודו” בשעה 8:00 ותפילות שבת בשעה 10:30

מנחה/ערבית

מנחה ביום חול מתקיימת בחודשי החורף בלבד, תלוי ביקוש וזמינות.

מרכז הקהילה היהודית (ה- JCC)

מרכז הקהילה היהודית ממוקם באזור “אל וואסל” (Al Wasl) שבדובאי. אל וואסל הוא רובע תוסס שנמצא ליד אזורים יוקרתיים כמו ה”סיטי וולק” (City Walk).

במרכז הקהילה היהודית ישנן פעילויות קהילתיות רבות כגון בית הכנסת הקהילתי, המשרד ראשי של מרכז הקהילה היהודית, גן ילדים, תלמוד תורה, מפגשי למידה אחד על אחד, שיעור הלכה יומי, מפגשים חברתיים ועוד.

לסיכום, אפשר בהחלט לטייל בעולם ולשמור על כללי הכשרות והמסורת. בדובאי, כמו ביעדים רבים ושונים בעולם, אפשר למצוא מסעדות המגישים אוכל כשר ואפילו ארוחות חג על פי חגי ישראל בחלק מהמלונות הגדולים.

צריכים עזרה בתכנון החופשה שלכם?

אנחנו יכולים לעזור לכם לסגור אטרקציות, מלונות, ביטוח ועוד, ספרו לנו איך אפשר לעזור לכם

אפליקציות שימושיות בדובאי
חיי לילה באבו דאבי
מסעדות מומלצות באבו דאבי
מלונות מומלצים באבו דאבי
טיסות לאבו דאבי
אטרקציות באבו דאבי
בתי כנסת בדובאי
בית חב”ד בדובאי
מינימרקט כשר בדובאי

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

אפליקציות שימושיות בדובאי
חיי לילה באבו דאבי
מסעדות מומלצות באבו דאבי
מלונות מומלצים באבו דאבי
טיסות לאבו דאבי
אטרקציות באבו דאבי
שלח הודעה
להזמנת אטרקציות שלחו הודעה
לקבלת עזרה בתכנון החופשה והזמנת אטרקציות שלחו לנו הודעה