fbpx

בית חב”ד בדובאי

בית חב”ד כארגון דתי ומרכז חב”ד בדובאי

בית חב”ד באיחוד האמירויות קיים כבר כמה עשורים, אך נוכחותו גדלה משמעותית בשנים האחרונות, כאשר איחוד האמירויות ביקשה לפתח קשרים הדוקים יותר עם ישראל והעולם היהודי באופן רחב יותר.

בשנת 2018 הכירה איחוד האמירויות באופן רשמי בקהילת חב”ד כארגון דתי, ומרכז חב”ד בדובאי קיבל מגרש לבניית בית כנסת ומרכז קהילתי.

חב”ד איחוד האמירויות מספקת מגוון שירותים ופעילויות לקהילה היהודית באיחוד האמירויות, לרבות ארוחות שבת וחגים, שיעורי תורה ותוכניות חינוכיות לילדים. הארגון מציע גם סיוע למטיילים ישראלים וליהודים שהיגרו לאיחוד האמירויות (המונה כיום כ-2,000 נפשות), כולל אפשרויות אוכל כשר והדרכה על שמירת מסורת יהודית במדינה שבה היהדות אינה נהוגה באופן נרחב.

מרכז חב”ד בדובאי הפך למוקד לחיים יהודיים באיחוד האמירויות, ואירח בשנים האחרונות מספר אירועים ומבקרים מתוקשרים, כולל חגיגת החנוכה הפומבית הראשונה במדינה, בהשתתפות פקידי ממשל וחברי הקהילה היהודית המקומית. קהילת חב”ד באיחוד האמירויות מילאה תפקיד גם בקידום דיאלוג והבנה בין דתיים, אירוח אירועים ותוכניות המפגישות בין בני קהילות דתיות שונות במדינה.

עם החתימה על הסכם השלום הקרוי הסכמי אברהם וכינון היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות, התגלתה גם פעילותה של נציגות חב”ד באיחוד האמירויות והתיירים הישראלים כבר פוקדים את המקום בהמוניהם.

את בית חב”ד מנהל הרב לוי דוכמן, הרב דוכמן חולל מהפכה יהודית בדובאי אשר ומוביל את הקהילה היהודית בדובאי המתגוררת בנסיכות, כמו גם את הקהילה היהודית באבו דאבי, את הרבנות באיחוד האמירויות (הגוף לכשרות המהדרין המעניק את הכשרות למסעדות, בתי מלון, שירותי קייטרינג ועוד) ומשמש כרב בית הכנסת של דובאי.

איפה נמצא בית חב”ד?

בית חב”ד נמצא באזור מגדל בורג’ ח’ליפה, בשכונת Al Wasl ומטעמי ביטחון הכתובת המדוייקת נמסרת למעוניינים בכך טלפונית. ניתן ליצור קשר גם באמצעות הוואטסאפ בטלפון 971569582971+ ולבקש את הכתובת המדויקת.

תפילות בבית חב”ד

תפילות בית חב”ד מתקיימות במלון אדרס מרינה קומה 2 וכן גם סעודות השבת (בתשלום ובהרשמה מראש – לחצו כאן), התפילה במלון נערכת בנוסח המשלב את הנוסחים האשכנזי והספרדי ובמקום ישנם סידורי תפילה במספר שפות, המאפשרים ליהודים מרחבי העולם לקחת חלק בתפילות. למקום מגיעים לעיתים חזנים מכל רחבי העולם, הלוקחים חלק בתפילות והופכים אותן למיוחדות ומרגשות אף יותר עבור הקהל המגוון המשתתף בתפילה.

ניתן להתעדכן בשעות התפילה של בית כנסת באתר חב”ד בקישור שכאן.

עוד על בית חב”ד

בבית חב”ד ניתן לקבל מגוון שירותי דת ופרטי אנשי קשר המספקים את שירותים אלו ובהם: שירותי מקווה, משחטות, מסעדות כשרות ושירותי קייטרינג כשר, שירותי חברה קדישא, שירות חינוך יהודי ועוד. כך, מוזמנים גם שומרי המסורת ליהנות מטיול בדובאי לשומרי מסורת וכשרות.

בימי שישי נערכת קבלת שבת וארוחה חגיגית, אליה מגיעים יהודים מכל העולם ונהנים מאווירת השבת המיוחדת, מהתפילות בנוסחים השונים, משירי השבת וממטעמי הארוחה המוגשת. קבלת השבת נערכת במלון אדרס מרינה דובאי וההשתתפות מותנית בהרשמה מראש טלפונית או בקישור שכאן.

כמו כן, מפעילה בית חב”ד סופרמרקט כשר הנקרא “סופרמרקט רימון”, נקודות מכירת אוכל כשר למהדרין, בהן גם נקודות המציעות ארוחות למשלוח וקייטרינג, לרווחת הקהילה היהודית והתיירים היהודים המגיעים לדובאי.

ניתן לשכור פלטות לשבת ממסעדת מול הים, פרטים נוספים כאן.

להלן רשימת המלונות שבקרבת מלון אדרס מרינה שם מתקיימות התפילות וסעודות השבת:

אדרס דובאי מרינה – Address Dubai Marina (המלון בו מתקיימות התפילות והסעודות)

רדיסון בלו רזידנס – Radisson Blu Residence Dubai Marina

סטלה די מארה – Stella Di Mare Dubai Marina

מילניום פלייס מרינה – Millennium Place Dubai Marina

אינטרקונטיננטל דובאי מרינה – InterContinental Dubai Marina

קראון פלאזה דובאי מרינה – Crowne Plaza Dubai Marina

דרכי יצירת קשר עם בית חב”ד בדובאי

מספר הוואטסאפ של בית חב”ד: 971569582971+

כתובת דוא”ל של בית חב”ד: [email protected]

לחצו כאן למעבר לאתר האינטרנט של בית חב”ד

לחצו כאן למעבר לדף הפייסבוק של בית חב”ד

לחצו כאן למעבר לעמוד האינסטגרם של בית חב”ד

לחצו כאן למעבר לחשבון הטוויטר של בית חב”ד

צריכים עזרה בתכנון החופשה שלכם?

אנחנו יכולים לעזור לכם לסגור אטרקציות, מלונות, ביטוח ועוד, ספרו לנו איך אפשר לעזור לכם

אפליקציות שימושיות בדובאי
חיי לילה באבו דאבי
מסעדות מומלצות באבו דאבי
מלונות מומלצים באבו דאבי
טיסות לאבו דאבי
אטרקציות באבו דאבי
בתי כנסת בדובאי
בית חב”ד בדובאי
מינימרקט כשר בדובאי

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

אפליקציות שימושיות בדובאי
חיי לילה באבו דאבי
מסעדות מומלצות באבו דאבי
מלונות מומלצים באבו דאבי
טיסות לאבו דאבי
אטרקציות באבו דאבי
שלח הודעה
להזמנת אטרקציות שלחו הודעה
לקבלת עזרה בתכנון החופשה והזמנת אטרקציות שלחו לנו הודעה