fbpx

תערוכת אקספו 2020 בדובאי !

אחרי איחור אופנתי של שנה התערוכה הכי חדשנית שקיימת בעולם נפתחה בדובאי, ואנחנו כאן כדי לתת לכם את כל הפרטים על “אקספו דובאי” !

מה זה אקספו דובאי ?

האקספו או בשמה המלא WORLD EXSPO היא תערוכת הטכנולוגייה והחדשנות האלקטרונית הגדולה ביותר בעולם .

התערוכה נערכת כל חמש שנים במדינה אחרת בעולם ונקראת על שם המדינה המארחת.

תאמינו או לא אבל תערוכת האקספו היא אירוע בין לאומי חשוב בטירוף, והתערוכה נחשבת לשלישית בגודלה וחשיבותה לאחר האולימפיאדה והמונדיאל שכן לתערוכה מגיעים מיליוני מבקרים מכל קצוות העולם והוא ללא ספק נחשב למוקד משיכה תיירותי.

אז כמו שאמרנו , אקספו היא תערוכות טכנולוגייה וחדשנות.

אז התערוכה מציגה את מיטב החידושים הטכנולוגים במלא תחומים אזרחיים כמו חקלאות, אנרגיות מתחדשות, איכות הסביבה , תעופה ושימוש יעול משאבי טבע.

התערוכה נבנת לפי מדינות כלומר כל מדינה מקימה לה ביתן והיא מציגה את החזון שלה לגבי החידושים שבאמצעותם ניתן לשפר ולהפוך את כדור הארץ למקום ירוק וטוב יותר דרך חידושים המתייחסים לכלל העולם, הומניות, הנגשת חינוך וטכנולוגיה וקידום העולם כלו תוך כדי שיתופי פעולה.

פרטים על אקספו דובאי 2020

ממש לפני כמה ימים נפתחה רשמית התערוכה והיא תערך כחצי שנה החל מה-1 לאוקטובר 2021 ותימשך עד ל-31 במרץ 2021.

תחילה, התערוכה הייתה אמורה להתקיים בשנת 2020 אך עקב הקורונה הסגרים והבידודים החליטו מארגני התערוכה לדחות אותה אך עדיין לשמור על שמה המקורי (אקספו 2020 ) בדומה להרבה אירועים כמו היורו והאולימפיאדה וזאת מסיבות שיווקיות שונות.

תערוכת האקספו היא האירוע הבין לאומי הגדול והחשוב ביותר שנערך במדינה ערבית אשר נמצאת במזרח התיכון לכן מייחוסת לה חשיבות ענקית במיחוד לאיחור האמירויות ולדובאי בפרט.

איחוד האמירויות השקיעו סכום של למעלה מ-20 מיליארד דולר כדי לבנות מתחם ענק בגודל של 4.5 קמ”ר , שנבנה לאורך שש שנים במדבר ג’בל עלי בקצהו הדרום מערבי של דובאי, בדרך לאבו דאבי .

התערוכה הולכות להציג את חזונם כ- 190 מדינות ויבקרו בה בערך 25 מיליון מבקרים מכל העולם !

נושא התערוכה

בעקבות התקופה ההזוייה והיחודית שמתרחשת בעולם החליטו מארגני התערוכה שנושא התערוכה יציג את היציאה ממשבר הקורונה.

הנושא הרשמי הוא “Connecting Minds, Creating the Future” כלומר, משלבים חשיבה ליצירת העתיד.

כמובן שתחת הנשא הזה המארגנים מבקשים לקדם את מטררתה הכללית של אקספו – לקדם חדשנות , יצירתיות ושותפות אשר תשפיע בצורה אקטיבית על חיי היום יום של כולם תוך שיתופי פעולה עולמיים לשיפור החיים בעולם.

הנושא הרשמי יהיה מחולק לשלושה תתי נושאים אשר לכל נושא יש אזור משלו בתערוכה ובו הטכנולוגיות המיועדות לו. הנושאים הם :

ניידות (Mobility) – ניידות בעצם מהווה חיבור בין אנשים בכל העולם בין אם זה חיבןר פיזי של אנשים, סחורות, רעיונות ידע וגם חדשונות. הביתן עצמו יציג חדשנות בנושא שיפור ההתניידות בעולם בשילוב טכנולוגיות מתקדמות בתחומי חקר החלל, רכבים אוטונומיים ותחבורה.

הזדמנות (Opportunity) – בכל תהליך בחיים צריך שיהיו הזדמנויות אשר פותחים אופקים חדשים בתחומים יום יומיים כמו חינוך, תעסוקה , תעשייה וממשל. אז הביתן יציג הזדמנויות לפיתוח עתיד טוב יותר לעולם תוך הכירות עם משקיעים, יזמים וטכנולוגית בכדי לעצב את החברה העולמית.

קיימות (Sustainability) – קיימות משמרת את הסביבה לדורות הבאים תוך כדי שימור המערכת האקולוגית, ניהול משאבים חדשים , התמודדות עם שינויי האקלים וחיים תחת כלכלה ירוקה. כלומר הביתן יעסוק בשימור אקולוגי ופיזי של כדור הארץ.

ישראל בתערוכת אקספו

תערוכת אקספו מהווה ומקיימת הזדמנויות גדולות לכל המשתתפים בה.

הנושא הרשמי ” Connecting Minds, Creating the Future “ותתי הנושאים Sustainability, Mobility, Opportunity שנבחרו השנה הם נושאים שבהם מדינת ישראל נחשבת לחזקה ועיקר החידושים והטכנולוגיות שלה מתקשרות אליהם.

קיום התערוכה בדובאי והשתתפות ישראל בה , מהווה כציון אבן דרך חשוב מכיוון שכיום לאחר חתימת הסכי השלום עם איחוד האמירויות ישראל יכולה להציג את חזונה ולחשוף את פעילותה הטכנולוגית כלפי אנשים ומדינות אשר אנחנו לא מנהלים איתם יחסים דיפלומטיים תוך רצון ומטרה משותפת ליצור עולם טוב יותר.

מה ניראה בביתן הישראלי באקספו ?

היבתן הישראלי נבחר להיות מעוצב “ללא קירות” בהשראת אוהל תנכי אשר פתוח משני צדדיו עם שבעה שערים שונים אשר דרכם יעברו המבקרים , וכל זאת בכדי שהביתן יהיה מזמין וכדי שכולם יוכלו לעבור דרכו .

נושא הביתן הישראלי הוא ” אל המחר ” וכל החידושים הטכנולוגיים ייציגו את החזון של ישראל לעתיד משותף עם שכונותיה במזרח התיכון , תוך שימוש בטכנולוגייה החדשנית של הייטק והפיתוח שבארץ ישראל מפותח וחדשני.

הביתן הישראלי נמצא בסמוך לביתן איחוד האמירויות, בין הביתן האיטלקי והביתן ההודי.

מקומות מגניבים בתוך תערוכת אקספו

בתערוכה קימיים כמה מבנים ופסלים מגניבים במיוחד.

  • Al Wasl Plaza – כיפה גדולה שנמצאת במרכז התערוכה.
  • הביתן הישראלי- אין על ישראל ועל האותנטיות והביתן שלנו הוא בצורת אוהל פתוח.
  • Garden in the Sky –תצפית שנמאצת על מגדל בגובה 55 מטר שממנו תוכלו לראות את כל התערוכה !
  • The Oasis –אזור בו יש מפל מטורף ומגניב
  • הביתן של איחור האימרויות- מעוצב בצורת כנפי בז ומיוחד מאוד.

ימי פעילות וסיורים

שעות פעילות של מתחם האקספו :

ימי א-ה מ10:00 עד 00:00

בסופ”ש מ10:00 עד 02:00

כרטיס כניסה יעלה כ100 דירהם למבוגר ( קצת פחות ממאה שקל ).

איך מגיעים לתערוכת אקספו דובאי?

תערכות האקספו מאוד נגישה מבחינה של תחבורה ציבורית וגם פרטית.

  • מטרו דובאי – ישנה תחנת מטרו ממש בקרוב למתחם התערוכה .
  • אוטובוס- קימיים אוטובוסים שמיועדים להגעה לתערוכה והם חינמיים. האוטובוסים הם של חברת RTA בשם Expo Rider 
  • מוניות- תמיד יש את האופציה לקחת מונית מהעיר
  • רכב – באזור יש חניונים ככה שתוכלו להשכיר רכב וליסוע איתו לתערוכה.

בקיצור זאת תערוכה מדהימה שאי אפשר להסביר עד כמה מטורפת וחדשנית היא כי גם שאתם מגיעים ורואים את כל הביתנים אי אפשר להאמין שדברים כאלה באמת קיימים בעולם שלנו וזה כל היופי שבדבר . אז אל תחמיצו !!!

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

מזג אוויר בחודש מאי בדובאי

רבים שואלים – איך חודש מאי מבחינת מזג אוויר בדובאי?הנה התשובה הכי ארוכה והכי מדוייקת שתמצאו בואו נתחיל מהנתונים:ע”פ ההיסטוריה הטמפ’ הממוצעת בחודש מאי בודבאי:29

קרא עוד »

טיסות לדובאי

בואו לקרוא את כל המידע הרלוונטי לטיסה המושלמת. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, עם המאמר שיעשה סדר ויעזור לכם לבחור חברת תעופה שטסה לדובאי!

קרא עוד »

דובאי למטיילים

ברוכים הבאים לאתר של קהילת המטיילים הגדולה בדובאי! אנחנו מזמינים אותכם לקרוא, להתייעץ לשתף והכי חשוב להנהות מהיעד המרתק ששמו דובאי

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

20% Off

שריינו עוד היום את האטרקציה הכי משוגעת בדובאי, טיול ג’יפים אירוח במאהל בדואי, ארוחת ערב ומופע

שלח הודעה
להזמנת אטרקציות שלחו הודעה
לקבלת עזרה בתכנון החופשה והזמנת אטרקציות שלחו לנו הודעה