הקורונה בדובאי – הנחיות לטיסה בהלוך ובחזור ומצב הקורנה

הקורונה בדובאי מעודכן 19.07.2021

בשעה טובה חזרו הטיסות הישירות לדובאי אז רגע לפני שאתם מזמינים טיסה תקראו את הפוסט היחידי שמתאר בצורה פשוטה וברורה מה צריך לעשות לפני הטיסה ומה מצב הקורנה בדובאי!


דובאי נפגעה ממשבר הקורונה כאשר למעלה מ500,000 מקרים מאומתים התגלו בנסיכות. עם זאת דובאי זאת המדינה שמבצעים בה הכי הרבה בדיקות קורנה פר נפש+ המדינה שיש בה הכי הרבה חיסונים על כל 100 איש (מקום שני אחרי ישראל) ולכן היא נחשבת אחת מהמדינות הכי בטוחות בעולם.


דובאי – הנחיות לטסים בזמן קורונה – רגע לפני ההמראה:


האם חובה לעשות בדיקות קורנה לפני הטיסה?

בדיקת קורנה שלילית באנגלית, עד 72 שעות לפני הטיסה, יש להביא את הבדיקה מודפסת
* לא משנה אם אתם מחלימים / מחוסנים / או שאבא שלכם רופא. חייב חייב בדיקת קורנה ובלי זה פשוט לא תיכנסו?

האם ילדים צריך לעבור בדיקת קורנה לדובאי?

ילדים מתחת לגיל 12 ונוסעים עם מוגבלות קשה או בינונית פטורים ממבחן ה- PCR.

איפה אפשר לעשות בדיקת קורנה לדובאי?

בנתב”ג -check2fly
הבדיקה עולה 45₪, יש להזמין תור באתר check2fly , ולבחור באחד משני המקומות – דרייב-אין בשער תמר, או בדיקה רגילה באולם הנכנסים קומה 1.
בבתי החולים סורוקה, ברזילי, אסה”ר, הדסה ע”כ, רמב”ם, אבל מחיר הבדיקה גבוה בהרבה.

  • נציין כי יש כאלו שהצליחו להיכנס לדובאי עם בדיקות רגילות באנגלית מקופות החולים מכבי וכללית! אנחנו ממליצים שלא לקחת את הסיכון שלא יעלו אתכם לטיסה.(הדגש העיקרי כאן זה שהבדיקה תהיה באנגלית במידה ואתם הולכים על זה!)

האם אני חייב לעשות ביטוח בריאות אם אני טס לדובאי?

חד משמעית כן! ממשלת דובאי לא רוצה לקחת על עצמה ( ובצדק) את העול בטיפול קורנה, וגם לכם בתור מטיילים, חשוב שיהיה כיסוי ביטוח בריאות בימי הקורונה. בכניסה לדובאי תתבקשו למלא הצהרת בריאות, לחתום שאינכם נושאים קורונה ושבמידה ותחלו כל הוצאות הטיפול יחולו עליכם.

האם אני חייב לעשות בדיקת קורנה נוספת בשדה התעופה בדובאי?

מטיילים ישראלים צריכים לבצע בדיקת קורנה נוספת בדובאי בנחיתה, וזאת בנוסף לבדיקה שנעשית לפני היציאה מהארץ( לא במקום, בנוסף!). כמובן שילדים מתחת לגיל 12 לא צריכים לבצע את בדיקת הקורנה בדובאי.הבדיקה הזאת אינה עולה כסף!

אפשר סיכום מהיר? מה אני צריך לעשות לפני הטיסה לדובאי

  1. ויזה – כל ישראלי חייב ויזה! התהליך הוא מאוד פשוט והוא לוקח עד 2 ימי עסקים. אנחנו ממליצים לך לקרוא כאן על הוצאת ויזה לדובאי
  2. בדיקת קורנה שלילית באנגלית, עד 72 שעות לפני הטיסה, יש להביא את הבדיקה מודפסת
  3. ביטוח נסיעות לחול, הכולל הרחבה לכיסוי קורונה.
  4. רישיון נהיגה בינלאומי- אחת מהאטרקציות הכי כיפיות בדובאי זה השכרת רכב יוקרה, מי שעמוניין בכך חייב להביא רשיון נהיגה בינלאומי.?

מה קורה אחרי שאני עושה את בדיקת הקורונה בדובאי? האם אני בבידוד?

בסיום בדיקת הקורנה בדובאי תקבלו מדבקה לדרכון שלכם, באמצעותה ניתן לסרוק ולקבל תוצאות, את התוצאות גם תקבלו באסמס, את התוצאות לבדיקת הקורנה תקבלו תוך 12 שעות! עד אז יש להישאר בבידוד בבית המלון. כל בית מלון מתייחס באופן שונה להנחייה, יש מקומות שיש בהם איזורים מיוחדים לתיירים בבידוד ויש מלונות שבכלל לא אוכפים את זה ושאפשר אפילו להיות בבירכה ביומך הראשון, בכל בית מלון זה שונה. בפועל רוב המלונות והמקומות לא אוכפים את זה ורוב המטיילים לא מחכים לתשובות הבדיקה.

האם כשאני חוזר לארץ מדובאי אני צריך להיכנס לבידוד

כל החוזרים מדובאי גם אלו שתעודת מחוסן/מחלים רשמית של משרד הבריאות הישראלי מחויבים להיכנס לבידוד מלא בהגעה לישראל.?

האם אני צריך לעשות בדיקת קורנה בדובאי? רגע לפני החזרה ארצה?

לפני החזרה מדובאי לישראל, כולם (מחוסנים/מחלימים/וועדת חריגים..) חייבים לעשות בדיקת קורונה בדובאי. אנחנו יודעים שזה מעצבן! אבל זה המצב…
אנחנו ממליצים לעשות את הבדיקה ב: ,Emirates Specialty Hospital זה עולה 180 דירהם והתוצאה מגיעה לרוב תוך 12 שעות

האם גם בנחיתה בחזור בארץ, בנתב”ג אני חייב לעשות בדיקת קורנה?

כולם כולל כולם – מחוסנים/מחלימים, נדרשים לבצע בדיקת קורונה לאחר הנחיתה ולפני עזיבת הטרמינל, זה מאוד מסודר בנתב”ג ויש המון עמדות לבדיקה. אי אפשר לדלג על השלב הזה. מתחילת חודש יוני האזרחים נאלצים לשלם על בדיקות הקורונה שהם מחויבים לבצע לאחר הנחיתה. עלות בידקת הקורנה כרגע היא 100 ש”ח, אפשר להוזיל את זה ל80 ש”ח במידה ותבצעו את ההזמנה של הבדיקה מראש דרך האתר של Check2fly


מצב הקורונה בדובאי ואבו דאבי נכון להיום

שימוש בכלבי גישוש לאיתור מקרי קורונה בדובאי

כלבי גישוש, מסתבר, מסוגלים להריח קורונה. בעזרתם, יהיה ניתן להתמודד ביעילות ולאבטח מקומות המוניים כמו שדות תעופה. דובאי השיקה לאחרונה ניסוי ובו נעשה שימוש בכלבים שיש להם את היכולת לאתר נדבקים בקורונה תוך מספר דקות. הניסיונות הראשונים מראים על הצלחה של 92%! דובאי היא המדינה הראשונה שמשתמשת בכלבי גישוש למטרה זאת. בעקבות ההצלחה, אולי יאמצו את השיטה במדינות נוספות בעולם. 

האם אטרקציות בדובאי פתוחות למבקרים?

דובאי היא אחת המדינות הקפדניות ביותר  בכל מה שקשור לאמצעי זהירות בתקופת הקורונה: ישנם סימונים על הרצפה במקומות ציבוריים המורים היכן לעמוד. כמו כן, ישנה הקפדה יתרה על עטית מסיכה על הפה והאף. הקנס למפירים את הכללים עומד על סך של 3,000 שקלים. יחד עם זאת, רוב האתרים בדובאי פתוחים למבקרים. אם תשמרו על הכללים, על מרחק ועל הגיינה, בהחלט תוכלו לטייל בדובאי וליהנות משלל האטרקציות שיש לה להציע. בדצמבר הקרוב, תתקיים תערוכת הטכנולוגיה הענקית של דובאי, ובמאי הקרוב עומד להיפתח בה אחד מהקניונים הגדולים בעולם. בהחלט יש למה לצפות.

האם התחבורה הציבורת עובדת? מה הם ההגבלות?

אמצעי התחבורה עובדים בצורה רגילה, ההבדל היחידה הוא שחובה לעטות מסכות.

לסיכום – דובאי בתקופת הקורונה
דובאי מקפידה מאוד על כללי זהירות בתקופה מאתגרת זו. אם אתם מתכננים לטוס לדובאי, זו בדיוק התקופה לעשות זאת, לברוח מהשיגעון אצלנו, דובאי מושלמת הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת האטרקציות השוות שפועלות בה גם בתקופה זו. אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו, במידה ועדיין לא הצטרפתם. תהיו בטוחים ששם תקבלו את העדכונים הכי מדויקים על דובאי, במהירות המרבית.

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

תחבורה ציבורית בדובאי

בואו ללמוד על כל הדרכים להתנייד בדובאי! מהמטרו ל לאוטובוסים , מוניות או בכלל להשכיר רכבי יוקרה . כל זאת ועוד מידע שימושי תוכלו למצוא בכתבה …!

קרא עוד »

טיסות לדובאי

בואו לקרוא את כל המידע הרלוונטי לטיסה המושלמת. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, עם המאמר שיעשה סדר ויעזור לכם לבחור חברת תעופה שטסה לדובאי!

קרא עוד »

איפה כדי לישון בדובאי ?

אם אתם מגיעים לדובאי בפעם הראשונה, לא בטוחים איפה כדאי לכם לשהות, המאמר הזה הוא ממש בשבילכם. בואו ללמוד על כל האזורים השווים ביותר בדובאי ועוד ..!

קרא עוד »